Televizní pořady a programy

Měsíční archív: Září 2013

Program Slovenské televize

Televizní program Slovenské televize se od té naší v podstatě nijak výrazně neliší. Programů je na Slovensku stejně jako u nás, mají své vlastní a následně se jedná o zahraniční televizní kanály. A zrovna jako u nás je tomu podobně se službami, které vztahují nejen na televizní vysílání, ale i na vysokorychlostní internet. Mimo jednotlivých balíčků, které nabízí různí poskytovatelé na Slovensku, si můžete zakoupit jen jednu ze služeb a to zcela bez závislosti na tom, zda už doma digitální nebo kabelovou televizi máte.

Na Slovensku v současné době figuruje hned několik poskytovatelů digitální a kabelové televize. Služby můžete objednávat jak na pobočkách daného poskytovatele, tak i přímo na internetu. V současné době je internet tím nejlepším zdrojem informací a mimo jednotlivých balíčků se často můžete podívat i na porovnání, díky kterému snadno zjistíte, jaký poskytovatel pro vás bude ten nejvýhodnější. Nebudou vám totiž porovnány jen ceny, ale i například služby, které jsou obvykle součástí konečné ceny za poskytnutí televizních programů nebo vysokorychlostního internetu.

Co se týče jednotlivých pořadů, které můžete prakticky denně sledovat na televizních obrazovkách na Slovensku, nijak výrazně se neliší od těch našich. Pochopitelně jsou dabované v místním jazyce nebo je pořad doplněn o titulky. Vaše oblíbené zahraniční seriály, oblíbené filmy, ale i například dokumentární pořady rozhodně nemohou chybět na pořadu dne.

Pravidelně můžete sledovat, co je aktuálně na programu Slovenské televize, která pro vás připravuje na každý den opravdu bohatý program v rámci televizního vysílání.

Vložil Kabelová televize | Štítek , , , , | Zanechat komentář

Kabelová televize UPC programy

Kabelová televize UPC je jedním z největších poskytovatelů televizních programů, digitální a analogové televize u nás. Ať už máte zájem o programy zcela dabované, programy v cizích jazycích, které se zabývají různými žánry, rozhodně nebudete zklamáni. Mimo kompletního balíčku televizních programů poskytuje společnost UPC pochopitelně i vysokorychlostní internet a to jak pro klasické domácnosti, tak i například pro firmy, které tak získávají neustálé připojení. Přehled jednotlivých programů a balíčků, které si můžete výhodně zakoupit, najdete především na internetových stránkách společnosti UPC.

Ideálním způsobem je, pokud si služby objednáte online. Jednak je to velmi jednoduchý způsob objednání, navíc je to pro vás i cenově výhodné. Společnost UPC ihned po odeslání vaší objednávky vyhodnotí, zda je možné, na vašem bydlišti nebo sídle firmy, internet a kabelovou televizi poskytnout. Mimo klasických a nutno podotknout, že i velmi oblíbených programů, si můžete zakoupit i doplňkové programy, kterým zajisté přijdete na chuť. Sportovní nebo hudební programy, relaxační nebo speciální filmové programy, které pro vás denně připravují jen to nejzajímavější.

Jak již bylo řečeno, z nabízených balíčků si můžete vybírat hlavně na internetu. Celkem jsou pro vás připraveny tři balíčky, ke kterým si mimo jiné můžete objednat i internet. Internetové i televizní balíčky jsou cenově výhodné a při prvním objednání je většinou poskytována cena v řádech stovek korun. Nutno podotknout, že abyste mohli bez problémů sledovat veškeré televizní programy, je nutné pořízení nebo pronájem přijímacího zařízení, které rovněž UPC poskytuje. Připravena je ale pro vás ještě jedna služba, která bude zajisté vyhovovat zejména podnikatelům. Jde o pevnou telefonní linku, která je zejména ve firmách velmi využívána. Tu si pochopitelně můžete společně s internetem pořídit v jednom balíčku za výhodnou cenu.

Vložil Kabelová televize | Štítek , , , , | Zanechat komentář

Program televize Fanda

Není to ani tak dlouho, co byla spuštěna nová televizní stanice Fanda. V pořadí se jedná celkem o pátou televizní stanici společnosti CET 21, kterou zajisté znají všichni velcí fandové stanice Nova. Za dobu své poměrně krátké existence si stanice Fanda získala celou řadu diváků a velkých příznivců a to nejen mezi pánskou částí populace.

Mimo jiné je nutné podotknout, že Fanda je především stanice zaměřená na muže a jejich potřeby. K vidění je tedy sport, adrenalin, filmy, ale pochopitelně i lehká erotika.

Pánové zajisté ocení dlouho očekávané zprávy RedNews nebo lépe řečeno nahé zprávy, které jsou vysílány denně v nočních hodinách. Současně s novou televizní stanicí byl spuštěn i speciální web Fanda, kde o zábavu rovněž není ani zdaleka nouze. Jednak se na stránkách dočkáte lechtivého obsahu, podívat se můžete na kompletní televizní program pro následující týden, ale dozvíte se celou řadu informací i například o sportu. Některé sporty jsou navíc zcela neprávem tak trošku opomíjené a na klasických kanálech je rozhodně neuvidíte. Jde například o box, fighting a další podobné, zejména bojové sporty. A právě takové pořady můžete v denních i večerních hodinách vidět na Fandovi. Stačí se jen podívat, kdy bude váš oblíbený pořad vysílán a naladit Fandu u vás doma.

Informace o tom, jak Fandu naladit najdete nejen na oficiálních webových stránkách Fanda, ale i například na různých informačních serverech, které podobné informace poskytují. Je třeba zmínit, že Fanda je kanál, který můžete sledovat zcela zdarma a to jak na kabelové, tak i satelitní televizi. Na své si samozřejmě přijdou i milovníci hazardu, pro které jsou připraveny pravidelné partičky pokeru.

To je ale jen minimum informací, které vám můžeme o programu poskytnout. Sledovat můžete filmy, dokumentární snímky a další. Ostatně, přesvědčit se můžete zcela sami.

Vložil Televizní program | Štítek , , , , | Zanechat komentář

Program televize Prima

Televizní stanice Prima přináší na každý den svým divákům obrovské množství zábavy. Mimo jiné ale můžete na Primě sledovat pořady dokumentární, filmy různých žánrů a samozřejmě i různé zábavné show například o peníze, které patří v současné době mezi jedny z nejoblíbenějších. Televizní stanice Prima má navíc na programu zcela ojedinělé pořady, které rozhodně na žádné jiné stanici nenajdete. Lze zmínit například oblíbenou show VyVolení, které v současné době můžete po letech vidět na obrazovkách, nebo kulinářskou soutěž Prostřeno, která vás provází prakticky celý týden.

Naprostou samozřejmostí jsou každodenní zprávy z domova i ze světa, Krimi zprávy, které vás denně informují o tragédiích a osudech různých lidí. Zpět ale k různým pořadům na Primě, zejména pak k VyVoleným, kteří slaví opravdu velký úspěch. A proč by taky neměli. VyVolení jsou doslova trefa do černého, protože takové pořady lidi nejvíc zajímají, mnohdy možná dokonce i dojímají a především je baví. VyVolení byli odvysíláni na Primě už před několika lety a v současné době se vrací zpět na obrazovky ve zcela stejné podobě jako před let, ale jen s tím rozdílem, že se změnili někteří soutěžící.

Pořady o vaření jsou obecně velmi oblíbené a nutno podotknout, že mohou pokračovat prakticky do nekonečna. Vařit se dá prakticky cokoli, a co se týče profesionálních kuchařů, kteří se na Primě čas od času taky objeví, vás zaručeně nejvíc pobaví a rozesmějí amatérské pořady, kam se můžete přihlásit dokonce i vy.

O televizním programu stanice Prima se můžete informovat nejen v denním nebo týdenním tisku, ale například i na internetu, což je nejjednodušší způsob, jak se dostat k informacím a aktuálnímu programu. Mimo televizního programu stanice Prima můžete věnovat pozornost i dalším programům, které rovněž nabízí poměrně pestrý a zajímavý program prakticky na každý večer. V dnešní době si zkrátka a dobře můžete vybírat z celé řady pořadů, seriálů, filmů nebo talk show. 

Vložil Televizní program | Štítek , , , , , | Zanechat komentář

Futurama

Seriál Futurama pochází z rukou autorů velmi dobře známého a nutno podotknout, že i velmi oblíbeného seriálu Simpsonovi. Původních několik sérií začalo vznikat už v roce 1999 a v těchto letech byla navíc i první série ihned odvysílána. Tvůrci seriálu si ale dali na několik let pauzu a tak jste mohli sledovat pouze reprízy onoho oblíbeného seriálu, ale v roce 2008 přišli na svět se zcela novými sériemi, které přinešli do světa animovaných seriálů poměrně velké oživení. V současné době bylo oznámeno, že Futurama nadobro končí a v roce letošním jste mohli sledovat několik posledních dílů, které pocházejí z celkem sedmé série, jež se zároveň stala poslední.

Děj Futurami se odehrává v roce 3000 v New Yorku, respektive v Novém New Yorku a blízkém vesmíru. Příběh začíná tím, že Philip Fry spadne na Nový rok do mrazáku, který se nachází v kryogenické laboratoři a tam zůstane celých 1000 let. Zachránit jej může už jen jeho pra, pra, pra a ještě několikrát pra strýc, který mu nabídne práci a v současném světě tak bude mít možnost Fry alespoň přežít. Díky svému strýci nakonec práci dostane a to přímo ve firmě, která se zaměřuje na doručování zásilek ve společnosti Planet Express, která rozváží poštu nejen na zemi, ale i po polovině galaxie. Fry si na svých cestách zažívá kdeco a věřte, že vás rozhodně dlouho jeho toulky nenechají sedět. Jeho dobrodružství jsou rozhodně mnohdy napínavé a především komické, protože komická, to Futurama rozhodně je.

Během cestování společně s Philipem se podíváte na obrovské množství planet a různých vesmírných míst, které jsou pochopitelně smyšlené a neexistující.

Vložil Animované seriály | Štítek , , , , | Zanechat komentář

Simpsonovi

Simpsonovi je nejdéle vysílaným seriálem pocházejícím z americké produkce. Jedná se o seriál animovaný, který rozhodně neunikl nikomu z nás. První díly byly odvysílány už v roce 1987 a současně se jedná o jeden z nejstarších doposud vysílaných seriálů, jehož nové a nové díly se stále natáčejí. Až tak moc je seriál Simpsonovi úspěšný. Aby ale nedošlo k velké mýlce, původní ony první díly rozhodně nevypadaly tak, jak je můžete v současné době vidět v současnosti. Jednalo se o dvouminutové skeče, které byste v dnešní době rozhodně neocenili a navíc v takové kvalitě, která rozhodně dnešní době a moderním technologiím a pokrokům neodpovídá. Možná byste po zhlédnutí skeče ani nepoznali, že se vlastně jedná o původní díly Simpsonových.

V současné době jsou Simpsonovi jedním ze seriálů, které jsou na programu hlavního vysílacího času. Stále se těší velké oblíbenosti i sledovanosti a to i po tolika letech. Humor rodinky Simpsonových a všech obyvatelů Springfieldu se dostal do podvědomí mnoha z nás. Zatímco se během prvních dílů můžete seznamovat s jednotlivými postavami, v dalších dílech se naplno ponoříte do neotřelého humoru, který na vás bude padat z televizních obrazovek. Diváci si ale mohou všimnout dokonce i minimálních detailů, které ale dělají celý seriál seriálem. Například dceru Maggie byste si jen velmi těžko dokázali představit bez modrého oblečku a roztomilého dudlíku v puse, Bárt se naopak prakticky neobejde bez svého skateboardu, Homer bez oblíbeného piva, které se proslavilo právě díky tomuto seriálu. Samozřejmě i další postavy mají své stereotypy.

Seriál Simpsonovi je natolik oblíbený, že dokonce v minulých letech vznikl i animovaný film, který rozhodně nepostrádá humor a prakticky se nijak výrazně neliší od klasického seriálu, na který jsme všichni zvyklí.

Vložil Animované seriály | Štítek , , , | Zanechat komentář

Přátelé

Seriál Přátelé dělá divákům radost už od roku 1994. V roce 2004 skončil a v současné době ještě stále můžete sledovat starší díly, které se těší poměrně velké oblibě a co se týče televizního vysílání, tak i velké sledovanosti. Za dobu své existence si nejen seriál jako takový, ale i někteří herci, získal celou řadu ocenění, nominací a pochopitelně kladných recenzí a toho nejlepšího hodnocení. Seriál byl vysílán nejen v Americe, u nás v České republice, ale celkem ve 100 zemích světa. A všude se samozřejmě těšil velké oblíbenosti a sledovanosti. Za své mimo jiné vzala i úvodní píseň, která pochází od hudební skupiny The Rembrandts.

V hlavních rolích můžete vidět celkem šest hlavních postav. Nejlepší kamarády, ze kterých se postupně začnou dokonce stávat i milenecké a partnerské páry. Parádní partička v podobě Rachel, Monicy, Phoebe, Joeyho, Chandlera a Rosse. Ačkoliv se během první série můžete setkat především s početnými schůzkami, nebo spíš jak se říká, s početnými rande, které jednotlivé postavy mají. A jak už to tak bývá, většina z nich je neúspěšných. Zajímavé na tom je, že v prvních dílech to vlastně vypadá, že se hlavní postavy jakoby seznamují a postupně sami sobě vzájemně přicházejí na chuť. Kromě dějové linie seriálu dominuje dokonalý humor a ještě lepší herecké výkony, na kterých je zajisté postavena většina seriálu.

Seriál Přátelé můžete v současné době sledovat jak na televizních obrazovkách jako reprízy, tak i na internetu. K dispozici jsou jak online, tak i zdarma ke stažení.

Pokud jste absolutními milovníky seriálu Přátelé, můžete si stáhnout jednotlivé díly a série tak, jak jsou po sobě. Seriál Přátelé provází dokonce i zajímavosti nebo změny, které byly na poslední chvíli učiněny.

 

Vložil Americké seriály | Štítek , , , , | Zanechat komentář

Jak jsem poznal vaši matku

Humorný americký seriál Jak jsem poznal vaši matku zná v současné době snad každý. Seriál se do podvědomí diváků dostal i pod názvem HIMYM a už během prvního dílu bylo evidentní, že dokonale nahradí oblíbený seriál Přátelé, který skončil a v době současné, můžete sledovat jen reprízy jednotlivých dílů. Seriál je vlastně takovým pohledem do minulosti. Do minulosti člověka, který se rozhodl, že bude svým dětem vyprávět spletitý příběh o tom, jak potkal jejich matku.

Děj se odehrává v roce 2030, kdy se jeden z hlavních hrdinů Ted rozhodne, že svým dětem poví zcela od začátku, jak potkal jejich maminku, jaké byly jeho roky na vysoké škole a jak v minulosti žil.

Pohled do minulosti ho zavede až do dávné minulosti a postupně vypráví, jak potkal tetu Robin, strejdu Barneyho a nakonec i Marshala a Lily. Samo o sobě je velmi zajímavé už jen to, že divák nemá od začátku až do konce ani tušení o tom, kdo je vlastně Tedova manželka, protože v celém seriálu na ni není jediný záběr. Nebo možná je, ale divák ani zdaleka netuší, že je to ona. V jednotlivých dílech o ní sice zmínka mnohdy padne, ale nikdy není zobrazen konkrétní obličej oné ženy – například když Ted vypráví, že byl někde na studentské párty, tak se i mimo jiné zmíní o tom, že tam byla i jeho budoucí žena a maminka jeho dětí.

Seriál Jak jsem poznal vaši matku je velmi často přirovnáván právě k seriálu Přátelé, který je rovněž stejně zábavný, jako HIMYM. Jak jsem poznal vaši matku je ale přeci jen o něco zajímavější, především živější a tváře hlavních hrdinů rozhodně nejsou tak okoukané, jako tváře, které se už řadu let objevují v Přátelích.

Vložil Americké seriály | Štítek , , , , | Zanechat komentář

Ulice

Ulice je přesně jedním z těch nikdy nekončících seriálů, které většinu obyvatel v České republice ale dokonale baví. Ulice je seriál, který můžete pravidelně každý den, kromě sobot a nedělí sledovat na svých televizních obrazovkách a to už od roku 2005. Pravidelně tak můžete sledovat zajímavé a mnohdy dokonce humorné nebo smutné osudy a životě osob, kteří bydlí v jedné ulici. Trvale zde žije hned několik rodin, které jsou v podstatě i hlavními hrdiny seriálu a na ně se nabaluje další množství lidí, bez kterých by Ulice jen těžko byla dobrým a zajímavým seriálem.

Nutno podotknout, že ulice, které všechny rodiny žijí a kde se zároveň odehrává celý děj, je zcela fiktivní. V seriálu ale často můžete slyšet, že se nachází na okraji Prahy, najdete zde hned několik domů a plně zařízených bytů, kde žijí ony rodiny.

Samozřejmě v ulici nemůže chybět nic, co byste v klasické, reálné ulici normálně nenašli. Restaurace, kavárny, domy, škola neb pekařství. Už z tohoto důvodu je Ulice snadno uvěřitelným seriálem.

Seriál Ulice je možné sledovat, jak již bylo řečeno, na televizních obrazovkách. Nevýhodou je, že pokud nestihnete z jakéhokoli důvodu jeden z dílů, uniknou vám podstatné informace a zápletky, které rozhodně stojí zato a jen velmi těžko se pak zorientujete v dalších dílech. Abyste si informace doplnili, podívejte se na internet, kde se můžete podívat na jednotlivé díly online.

Na oficiálních stránkách seriálu Ulice najdete kompletní seznam epizod a to nejen podle jejich názvu, ale i podle data, kdy byly odvysílány, výčet postav nebo informace o tom, jak se žije v současné době v ulici.

Vložil České seriály | Štítek , , , , | Zanechat komentář

Ordinace v růžové zahradě

Ordinaci v růžové zahradě můžete na televizních obrazovkách stanice Nova vídat celkem pravidelně každý týden kromě letních prázdnin už od roku 2006, kdy byl odvysílán první díl. Už od samotného vysílání prvního dílu bylo evidentní, že se bude jednat o jeden z nejoblíbenějších a taky nejsledovanějších seriálů u nás. Skutečně tomu tak je i v době současné a nutno podotknout, že v České republice jsou oblíbené zejména nikdy nekončící seriály. Vzácným příkladem je například seriál Ulice, který je rovněž vysílán na stanici Nova, a sledovat jej můžeme ještě podstatně déle, než Ordinaci v růžové zahradě.

Jak již bylo řečeno v jedno z předchozích článků, seriály z prostředí lékařského jsou velmi oblíbené a výjimkou nemohou být ani ty, které pocházejí z české produkce.

Rozebírat zde děj by bylo zcela nemožné a rozebírat jednotlivé postavy zrovna tak. Děj je velmi rozmanitý a v každém díle se můžete setkat se spletitými příběhy našich hrdinů, které mnohdy předčí veškerá divákova očekávání. Nutno podotknout, že nejen životní příběhy jednotlivých postav se velmi mění, ale dokonce lze zaznamenat poměrně velké změny i v hereckém obsazení. Za celou řadu let, co je seriál vysílán, jste se mohli setkat se smrtí jednotlivých postav, s narozením dětí a životními událostmi, které do slova a do písmene celý děj tak trošku pozměnili. V současné době je herecké obsazení poměrně stálé, ale pořád překvapující.

Nebyl by to ale seriál z lékařského prostředí, kdyby se stále dokonale jen řešily vztahy jednotlivých postav seriálu. Pravidelně dochází i na operace, menší lékařské zákroky nebo běžná vyšetření, na jejichž základě je pak možné stanovit diagnózu. Chcete-li si u seriálu konečně oddychnout, nad ničím moc nepřemýšlet a dokonale vypnout, pusťte si právě Ordinaci v růžové zahradě.

Vložil České seriály | Štítek , , , , | Zanechat komentář