Chorvatsko láká k návštěvě všechny milovníky sportovních aktivit

Chorvatsko – země známá svými bohatými přírodními krásami a čistým Jadranem, je ideálním místem pro provozování různých sportovních aktivit. Díky své geografické poloze umožňuje provozovat různé sportovní aktivity celoročně. Vyberte si některou z možností ubytování chorvatsko, třeba na webu ubytovanivchorvatsku.cz, a užívejte si aktivně či pasivně svoji zaslouženou dovolenou.

Jaké sportovní aktivity si můžete v Chorvatsku vyzkoušet?

Potápění – Chorvatsko je známé svou křišťálově čistou vodou a bohatým podmořským světem. Prozkoumejte podmořské jeskyně, skalnaté útesy a vraky ponorek ve slavných potápěčských destinacích, jako je NP Kornati nebo ostrov Vis.

Plavání – celá řada pláží se pyšní oceněním Modrá vlajka, které označuje kvalitu vody i místních služeb. Díky tomu se Chorvatsko stalo rájem pro milovníky plavání.

Surfování a kiting – vzhledem k vydatnému větru a ideálním podmínkám je Chorvatsko oblíbenou destinací pro surfování a kiting. Především střední Dalmácie, ostrov Brač a poloostrov Pelješac, jsou mezi surfaři velmi populární.

Plachtění – Chorvatsko se pyšní mnoha přístavy a malebnými zátočinami. Díky tomu nabízí skvělé podmínky pro plachtění. Můžete si pronajmout jachtu nebo se zúčastnit plachtařských kurzů, které vám umožní objevit jeho pobřeží a ostrovy ze zcela nové perspektivy.

Horolezectví – chorvatská pohoří poskytují nepřeberné možnosti provozování této sportovní aktivity a zároveň ideální prostředí pro horolezce všech úrovní. Třeba v NP Paklenica se nachází skalní stěny vhodné pro jak začátečníky, tak pro zkušené horolezce.

Cyklistika – Chorvatsko disponuje širokou sítí cyklostezek. Díky tomu jsou zde skvělé podmínky pro cykloturistiku. Můžete objevovat trasy procházející kolem pobřeží nebo vyrazit do hor, abyste objevili vnitrozemí.

Windsurfing – díky své ideální poloze a dobrým větrným podmínkám je Chorvatsko také ideální destinací pro windsurfing. Pláže v Ždrelacu, Viganji a Pelješac jsou oblíbené windsurfovou komunitou.

Objednejte si třeba last minute chorvatsko a užívejte si aktivně svůj dovolenkový čas.