Televizní pořady a programy

Dexter

Americký seriál Dexter se stal velmi oblíbený a to dokonce už v době, kdy nebyl na našich obrazovkách vysílán. Vlastně se není ani čemu divit, protože dokonale splňuje veškeré požadavky dobrého a poutavého seriálu, který zaručeně nadchne všechny diváky. Zejména pak milovníky kriminálních seriálů, protože Dexter vás rozhodně dlouho spát nenechá. Už po prvním dílu budete mít chuť pustit si ten další.

Hlavní postava Dexter je svým povoláním krevní specialista, který pracuje společně se svou sestrou na oddělení vražd v Miami. Mimo toho, že je Dexter vyšetřovatel a nezbytným článkem v mnoha případech je i sériovým vrahem, po kterém začíná pomalu, ale velmi jistě pátrat i tým jeho vlastní sestry a sebe samého. Dexter ale nezabíjí jen tak pro nic za nic a své oběti si vybírá s velkou pečlivostí.

Dexter nikdy nezabije zcela nevinného člověka, ale vybírá si takové oběti, které například zabíjeli nebo jinak poškodili druhé osoby. Dexter navíc od smrti své matky necítí prakticky žádné emoce, což se mu v jeho “profesi” dokonale hodí. Všechny jeho praktiky, jak ukojit svou vášeň pro zabíjení jej naučil nevlastní otec, který Dextera už v mládí adoptoval.

V USA se seriál Dexter těšil opravdu velké sledovanosti, ale u nás se takové slávy rozhodně nedočkal. I když seriál Dexter a jeho jednotlivé série získal celou řadu cen a dočkal se i velmi dobrého hodnocení, u nás se do podvědomí mnoha diváků nedostal, což je velká škoda. Seriál Dexter je velmi poutavý, podívat se na něj můžete dokonce i dabované verzi, tak i v té původní. Celkem bylo natočeno sedm sérií, a co se týče profesionálních zahraničních kritik, hodnocení vždy přesáhlo 70%.

Komentáře jsou uzavřeny.