Který rozvaděč je ten nejvhodnější pro vaši firmu?

Elektrické rozvaděče se vyrábějí hned v několika typech. Rozlišujeme přenosné, nástěnné rozvaděčové skříně a také stavební rozvaděče. Víte, k čemu který slouží a jaký je v nich rozdíl?

Přenosné rozvaděče

Obvykle se dodávají již sestavené a zvládnou i velké mechanické namáhání. Prodávají se v různých velikostech a také podle typu skříně, do níž chcete rozvaděč umístit. Přenosné rozvaděče jsou rezistentní vůči stříkající vodě.

Rozvaděčové skříně

Rozváděčové skříně si můžete zakoupit prázdné a sestavit si vlastní rozvaděč. Rozvaděčové skříně mohou být přenosné gumové či nástěnné. Případně si lze pořídit skříně domovních rozvaděčů, jejichž předností je především design. Univerzální skříně jsou určeny i pro venkovní použití.

Stavební rozvaděče

Používají se zejména v exteriérech a to ve výsuvném nebo pevném provedení. Vybrat si musíte také rozměr, barvu i jeho tloušťku.

Rozvaděče zpravidla bývají vybaveny DIN lištou pro různý počet modulů, na kterou se následně usazují jističe, proudové chrániče, elektroměry a další komponenty. Elektrický rozvaděč poslouží ve skladech, firemních provozovnách i garážích.

Zeptejte se profesionálů

Potřebujete odbornou radu, protože nevíte, který rozvaděč je pro vás tím správným? Obraťte se na odborníky ze společnosti Schmachtl, která na českém trhu působí už desítky let. Můžete si taktéž sjednat schůzku s odborníkem, který se do vaší firmy přijede podívat a doporučí vám nejvhodnější řešení.

Firma Schmachtl se specializuje na oblasti:

  • strojírenství
  • senzorika a automatizace
  • pohony a energetické zdroje
  • rozvaděčová technika
  • elektroinstalace
  • komponenty pro stroje a zařízení
  • průmyslové záložní zdroje

Své portfolio výrobků navíc neustále rozšiřuje a zároveň zákazníkům poskytuje i náhradní díly a samozřejmě servis.

Foto: blog.schmachtl.cz