Nejběžnější narozeniny na světě

Svátky ke konci roku lidi všemožně sbližují. Zdá se, že volno v práci, sváteční nálada a možná i extra příjem úliteb posilují mojio budování rodiny. Páry mají nejen větší pravděpodobnost, že se v prosinci zasnoubí, ale pravidelně se vyskytující baby-boom pozdního léta také souvisí s dalším trendem zimních dovolených. Nejčastějšími měsíci narození (v pořadí) jsou srpen, červenec, září, říjen a květen, ale Panny se radují, deset nejčastějších narozenin na světě je mezi 9. a 20. zářím, s výjimkou jednoho. Zde je přesný rozpis s několika pozoruhodnými jmény narozenými v těchto dnech.

9. září průměrně nejvíce ročních novorozenců.

Z 365 možností je 9. září v průměru nejvíce ročních novorozenců. V průběhu let mezi takové potenciální zájemce patřili Harland David Sanders (tj. plukovník Sanders, zakladatel Kentucky Fried Chicken ), narozený v roce 1890, zpěvák a skladatel Otis „The King of Soul“ Redding (1941) a komik Adam Sandler (1966).

19. Září

Druhé nejoblíbenější narozeniny (v průměru) přijdou o deset dní později, 19. září. V roce 1749, tento den viděl příchod budoucího francouzského matematika Jean Baptiste Joseph Delambre. V roce 1911 zahájil svou existenci anglický romanopisec (nejznámější autor knihy Lord of the Flies) William Golding. A v roce 1943 začal na planetě budoucí hráč národního baseballu/vysílatel Joe Morgan.

12. Září

Narozeninové pódium končí 12. září. Tento den odstartoval život nositelky Nobelovy ceny (chemie) Irene Joliot-Curie (1897) a čtyřnásobného olympijského sprintera se zlatou medailí Jesseho Owense (1913); a demonstrovat, že vesmír má nějaký rým/důvod, tvůrce oblíbené hudby pro tvorbu dětí, Barry White (1944).

17. Září

O pět dní později přijdou čtvrté nejoblíbenější narozeniny. 17. září přivítalo v roce 1923 legendu country hudby Hanka Williamse, v roce 1945 vyznamenaného národního basketbalového hráče a trenéra Phila Jacksona a v roce 1950 současného indického premiéra Narendru Modiho .

10. Září

Den po nejoblíbenějším datu narození se stále dostává do první pětky. 10. září přišel eventuální profesionální golfista Arnold Palmer (1929), dlouholetý televizní moderátor a konzervativní komentátor Bill O’Reilly (1949) a tajemný obchodní magnát/filantrop Jack Ma (1964).

7. Července

Jediným nezářijovým termínem, který by se dostal do první desítky, je 7. červenec. V tento den vznikli dva japonští císaři , Shirakawa (1053) a Sutoku (1119), stejně jako bubeník Beatles Ringo Starr (1940) a vynikající krasobruslařka Michelle Kwan (1980).

20. Září

Šťastné číslo sedm, 20. září, bylo požehnáno dětskou postavou případného dospělého nositele Nobelovy ceny za mír, Ernesta Teodora Monety (1833), oblíbeného autora Písně ledu a ohně (upravené do televizního pořadu o kulturním fenoménu Hra o trůny). ), George RR Martin (1948) a stále v akci hvězdný hokejista John Tavares (1990).

15. Září

Zálohováním věcí o jeden standardní pracovní týden se dostáváme k 15. září. Tento den přivítal v roce 1254 ikonického italského cestovatele Marca Pola , v roce 1890 poutavou spisovatelku Agathu Christie a v roce 1984 Henryho Charlese Alberta Davida (tj. prince Harryho).

16. Září

V těsném závěsu je 16. září, které přivedlo na svět čínského generála a prezidenta Yuan Shikai v roce 1859. Ctěný bluesový hudebník, BB King a kouzelník, který roztaví mysl, David Copperfield také začal svůj život v roce 1925, respektive 1956.

18. Září

Císař Trajan se narodil 18. září roku 53 našeho letopočtu.

Uzavření první desítky nejoblíbenějších narozenin je 18. září. V tento den zahájil svou cestu římský císař Trajan v roce 53 n. l., stejně jako hlavní představitel The Sopranos James Gandolfini (1961) a kontroverzní cyklistická legenda Lance Armstrong (1971).

Zářijové Termíny Dominují

Každý den se narodí přibližně 385 000 dětí (v průměru), ale rozložení mezi jednotlivými dny není zdaleka rovnoměrné. Nejvíce celkových porodů si připisuje srpen, v první desítce pak dominují jednotlivá zářijová data. Co však na druhém konci spektra? I když to může být zpočátku přehlíženo, po krátkém zamyšlení je snadné pochopit, proč jsou nejvzácnější narozeniny 29. února (tj. přestupný den). Přestože jsou svátky na konci roku oblíbeným obdobím pro početí dětí, 24. prosinec, 25. prosinec a 1. leden jsou nejméně běžné dny, kdy se během standardního kalendářního roku skutečně rodí. Ať už však slavíte svůj vstup na tuto planetu mezi letními masami nebo v solidaritě se skrovným zimním davem, přejeme vám, milý čtenáři, všechno nejlepší k narozeninám, kdykoli nastane váš výjimečný den.