Papírová taška jako ekologická volba s mnoha výhodami

Papírové tašky nacházejí stále častěji svoje uplatnění. Nejen, že jsou ekologické, navíc nabízejí celou řadu výhod.

Jaké výhody nabízejí papírové tašky?

  • Jsou šetrnější k životnímu prostředí – pro jejich výrobu se využívají obnovitelné materiály, především dřevo. Výroba papíru, oproti plastu, tolik nezatěžuje životní prostředí. Papír se dá biologicky odbourat a snáze se recykluje. Zpracováním dřeva se získává biomasa, která se dá využít jako alternativa fosilního paliva.
  • Využití obnovitelných zdrojů – dřevo, z něhož se papírové tašky vyrábějí, má původ v obnovitelných lesích.
  • Snazší recyklovatelnost – papírové tašky se dají snadno recyklovat a znovu použít. Recyklace papíru má mnoho výhod – snižuje množství odpadu, šetří přírodní zdroje a energii potřebnou k výrobě nového papíru.
  • Biologická rozložitelnost – v přírodě se papírová taška rozloží rychleji, než plastová.
  • Estetické hledisko – papírové tašky nabízejí různé designové možnosti. Dají se vytvářet s jedinečnými vzory. Mohou být využívány jako reklamní nosiče.
  • Funkčnost – papírové tašky jsou dostatečně pevné a odolné, aby unesly hmotnost nákupu. Moderní technologie výroby umožňují vytvářet tašky vyrobené z kvalitního recyklovaného papíru, který je dostatečně pevný pro běžné použití.

Jarico – nejen papírové tašky

Firma Jarico působí na trhu již od roku 1994. Její činnost se od samého začátku zaměřovala na oblast obalových materiálů určených širokému spektru zákazníků. Na e-shopu naleznete nejen papírové tašky, ale také gastro a potravinářské obaly, obaly průmyslové nebo dárkové. Vítané jsou i bio a eko obaly nebo obaly vratné.

V současné době nabízí, v rámci zkvalitnění a rozšíření služeb, také široký sortiment hygienických, čistících a úklidových materiálů. Jejím cílem je poskytovat zákazníkům kvalitní služby za přijatelné ceny, a také pohotově reagovat na nové potřeby.