Poznejte, jaké možnosti máte s 3D tiskárnou

3D tisk je tu s námi už pěknou řádku let. Rok od roku je dostupnější a dostupnější technologií, jejíž cena klesla tak nízko, že si může vlastní 3D tiskárnu pořídit už prakticky kdokoliv. Samozřejmě je mezi 3D tiskárnami mnoho rozdílů, podle toho, z jakých materiálů tisknou, k čemu jsou určené a jak jsou velké. Některé 3D tiskárny dokážou vytisknout celé budovy, jiné třeba kovové předměty, biologické předměty aj. Takové 3D tiskárny jsou značně drahé, představíme si ale populární druhy 3D tiskáren, které můžete mít i doma a tisknout s nimi nepřeberné množství věcí.

3D tiskárna pro byznys i domácnost

Mezi nejpopulárnější druhy 3D tiskáren patří FDM 3D tiskárny a SLA 3D tiskárny. Zatímco první typ tiskne aditivní metodou za pomoci filamentů, druhý typ vytvrzuje fotosenzitivní pryskyřici UV paprskem. Co si vlastně můžete s pomocí 3D tiskáren vytisknout? Téměř cokoliv, co si vymodelujete ve 3D programu. Může jít o potřeby pro domácnost, různé zlepšováky, hračky a cokoliv dalšího. Mnoho lidí si pořizuje 3D tiskárny i do firem, zde můžete tisknout klientům třeba zmenšené návrhy, ale můžete vytvářet také konkrétní výrobky. 3D tiskárna vám dokáže vytvořit i ty nejkomplikovanější výtvory z jednoho kusu materiálu, což vám jiná výrobní metoda neumožní. 3D tiskárny se běžně používají k tisku velmi náročných součástek, které jsou z jednoho kusu, takže není potřeba lepit, svářet, nýtovat či jinak spojovat více různých dílů. 3D tiskárny ale nevyužijí jen lidé, kteří si umí sami modelovat ve 3D. Na internetu je ke stažení skoro bezedné množství 3D předloh, které stačí stáhnout a vytisknout.

Jestliže ještě 3D tiskárnu nemáte, pořídíte ji na webu eshop.sharplayers.cz. Nabízí se vám zde také materiály a kompletní příslušenství pro 3D tisk. Na jednom místě si zajistíte vše potřebné, co je pro provoz 3D tiskárny zapotřebí Také si zde přečtete mnoho užitečných informací. 3D tisk vám dává široké možnosti a jeho využívání je i skvělá zábava, zajistěte si vše potřebné a objevte, jaké možnosti vám nabízí.